آشنایی کامل با اندروید باکس و کاربرد های آن!!

27 فروردین 1401

افراد بسیار زیادی هستند که علاقه بسیاری به تلوزیون‌های هوشمند دارند، اما هزینه خرید این تلوزیون‌ها بسیار زیاد است و افرادی نیز هستند که به کیفیت تلویزیون‌های غیر هوشمند علاقمند هستند، اگر شما نیز دارای تلوزیون غیر هوشمند هستید، می‌توانید با هزینه بسیار کمی تلوزیون غیر هوشمند خود را به یک تلویزیون هوشمند با کیفیت تبدیل کنید، شما با استفاده از اندوید باکس به راحتی می‌توانید تلویزیون‌تان را به یک تلوزیون هوشمند تبدیل کنید، اندروید باکس چیست؟ نگران نباشید دراین مقاله به آشنایی کامل با اندروید باکس پرداخته‌ایم، اگر شما به دنبال این هستید که بدانید اندروید باکس چیست؟ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اندروید باکس چیست؟

اندروید باکس چیست؟ این سوال تمام کسانی است که می‌خواهند تلویزیون خود را به یک گوشی هوشمند تبدیل کنند، اندروید باکس یا تی وی باکس دستگاهی است که سیتم عامل اندروید بر روی آن نصب شده و شما با متصل کردن آن به تلوزیون‌تان می‌توانید قابلیت‌های یک تلویزیون هوشمند را بر روی هر نوع تلویزیونی ایجاد کنید.

با نصب اندروید باکس بر روی تلویزیون شما می‌توانید تمام برنامه‌های اندروید، بازی‌ها،شبکه‌های اجتماعی، وبگردی و برنامه‌های پخش فیلم به صورت آنلاین را در تلویزیون مشاهده کنید، به طور ساده می‌توان گفت: اندروید باکس تلویزیون شما را به یک گوشی موبایل هوشمند نسل جدید با هزینه بسیار کم تبدیل می‌کند.

اندروید باکس به اسم‌های متفاوتی شناخته شده است و این دستگاه که به شکل مربع و گرد است، دارای ابعاد بسیار مناسبی است که شما به راحتی می‌توانید دستگاه را بر کنار تلویزیون قرار بدهید، این دستگاه با نام‌های تی وی باکس، هوشمند ساز تلویزیون، اسمارت باکس و مینی کامپیوتر اندرویدی شناخته می‌شود.

با خرید اندروید باکس شما می‌توانید به راحتی در صفحه نمایش بزرگ وبگردی کنید و در اینستاگرام بچرخید و تماشا کردن پست‌های اینستاگرام و بازی کردن در صفحه نمایش تلویزیون بسیار لذت بخش است  و شما می‌توانید این لذت را با اندروید باکس تجربه کنید و فیلم‌های جدید را به صورت آنلاین در کنار خانواده در تلویزیون تماشا کنید.

کارایی اندروید باکس:

با توضیحاتی که در بخش قبل دادیم، متوجه کارایی اندروید باکس شدید اما با استفاده از این دستگاه کوچک و هوشمند شما می‌توانید کارهای بسیار زیادی انجام دهید که بخشی از آن را در این بخش به شما معرفی خواهیم کرد و به صورت خلاصه این مطالب را در بخش قبل متوجه شدید و این کارایی‌ها که در این بخش ذکر شده چند مورد از کارایی‌های اندروید باکس است.

اتصال به اینترنت:

تلویزیون‌های غیر هوشمند توانایی اتصال به اینترنت را ندارند، زمانی که شما اندروید باکس را به تلویزیون متصل می‌کنید، تلویزیون غیر هوشمند شما به راحتی به اینترنت متصل می‌شود.

بازی کردن:

هر نوع بازی که شما در گوشی دارید را با کمک این باکس هوشمند می‌تواند در تلویزیون انجام بدهید، یکی از معروف ترین بازی‌های گوشی که امروزه افراد بسیاری مشغول بازی کردن این بازی هستند کالاف دیوتی است که بازی کردن این بازی در صفحه نمایش تلویزیون لذت بیشتری دارد.

پخش فیلم:

شما دیگر نیازی نیست برای تماشا فیلم آن را دانلود کنید و با اتصال فلش به تلویزیون تماشا کنید، با اندروید باکس شما می‌توانید به راحتی تمام فیلم‌های جدید رو به صورت آنلاین در تلوزیون تماشا کنید.

اندوید باکس چگونه به تلویزیون متصل می‌شود؟

 اندروید باکس دارای کابل hdmi است که توسط این کابل به تلویزیون متصل می‌شود، اندروید باکس‌ها نیز می‌توانند به صورت بیسم به اینترنت متصل شوند، برخی از این دستگاه‌های هوشمند بنا به مدل آن‌ها تمام فرمت‌های تصویری و صوتی را پشتیبانی می‌کنند.

این دستگاه‌ها قابلیت بروز رسانی را نیز دارند و به راحتی می‌توان آن را بروز کرد  و اگر زمانی از فرمتی پشتیبانی نشود با بروز رسانی کدک‌ها می‌توان مشکل را برطرف کرد.

اندروید باکس درست مانند سایر دستگاه‌ها به وسیله کابل HDMI متصل می‌شود، بعد از اتصال کابل با کنترل ورودی را تنظیم کرده و بعد از تنظیم ورودی شما می‌توانید به سرعت اینترنت دستگاه را روشن کنید و شروع به کار کنید لذت کافی را ببرید.

اندروید باکس مناسب چه کسانی است؟

تا به اینجا متوجه شدیم که اندروید باکس چیست؟ و با کارایی آن نیز آشنا شدیم، در این بخش قرار است که بگویم اندروید باکس مناسب چه کسانی است،  می‌توان گفت اندروید باکس برای هر خانه‌ای نیاز است و هرکس که احساس می‌کند نیاز به این دستگاه دارد می‌تواند دستگاه را به راحتی تهیه کند.

از آنجایی که تلویزیون‌های هوشمند دارای قیمت‌های بسیار گرانی هستند و اکثر افراد نمی‌توانند این هزینه را پرداخت کنند و به یک تلویزون هوشمند نیاز دارند می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند تا تلویزیون منزلشان را به یک تلوزیون هوشمند با هزینه بسیار کمی تبدیل کنند.

 برخی افراد هستند که دارای تلوزیون‌های باکیفیتی هستند و نمی‌خواهند تلویزیون خود را تغیر بدهند و تنها مشکل تلوزیون آن‌ها هوشمند نبودن آن است می‌توانند اندروید باکس را تهیه کنند و مشکل تلویزیون باکیفیت خود را برطرف کنند.

برخی از تلویزیون‌های هوشمند تمام کارایی اندروید باکس را انجام نمی‌دهند، افرادی که درای تلویزیون هوشمند هستند اما کارایی آن‌ها به اندازه اندروید باکس نیست و تمام قابلیت اندروید باکس را ندارد این افراد بنا به نیاز خود می‌توانند از اندروید باکس استفاده کنند.

درکل اندروید باکس برای هر خانه‌ای نیاز است و استفاده از این دستگاه هوشمند به شما اجازه می‌دهد که از تلویزیون خود بیشتر بهره ببرید.

سوالات متداول درباره اندروید باکس:

کسانی که قصد خرید اندروید باکس را دارند سوالاتی در ذهنشان است که در این بخش تصمیم داریم سوالات مهم که شاید برای شماهم در ذهن‌تان این سوال‌ها ایجاد شود را مطرح کنیم.

آیا اندروید باکس شبکه‌های تلوزیون را پخش می‌کند؟

برخی از اندروید باکس‌ها موجود هستند که دارای آنتن هستند، اما بیشتر اندروید باکس‌ها این قابلیت را ندارند که بخواهند مانند گیرنده‌های تلویزیون شبکه‌های تلویزیون را پخش کنند، اندروید باکس‌ها از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می‌کنند.

آیا اندروید باکس دارای سیم کارت است؟

اندروید باکس‌های سیم کارت خور نیز وجود دارد و اگر شما اینترنت برای اتصال به اندروید باکس ندارید می‌توانید از دستگاه‌های هوشمندی استفاده کنید که قابلیت پشتیبانی از سیم کارت را داشته باشد تا با دیتای سیم کارت دستگاه را به اینترنت متصل کرد.

آیا در اندروید باکس حافظه و رم وجود دارد؟

بله در اندروید باکس حافظه و رم وجود دارد و یکی از مهم‌ترین بخش‌های اندروید باکس هستند، شما مانند گوشی بنا به نیاز خود باید رم و حافظه اندروید باکس را در نظر داشته باشید، برای بازی کردن و تماشای فیلم‌های سینمایی جدید باکیفیت بالا باید اندروید باکسی را تهیه کنید که دارای رم و حافظه بالای باشد و رم اندروید باکس را بالای رم 4 انتخاب کنید.

آیا اندروید باکس بهتر از گوشی موبایل است؟

اندروید باکس‌ها دارای مدل‌های متفاوتی هستند و برخی از آن‌ها از کیفیت بسیار بالای برخورد دارند و برخی دارای کیفیت گوشی‌های میان رده اندروید هستند، برخی از این اندروید باکس‌ها مخصوص پخش فیلم و برخی مخصوص بازی‌های اندروید تولید شده‌اند که هر کدام قابلیت‌های بسیاری دارند.

جمع بندی:

اگر شما جزء افرادی هستید که می‌خواهند تلوزیون خود را به یک تلوزیون هوشمند تبدیل کنند، اندروید باکس بهترین گزینه است، در این مقاله به طور کامل به سوال اندروید باکس چیست؟ پرداختیم، اندروید باکس که دارای اسم‌های مختلفی است، تلویزیون غیر هوشمند شما را به یک تلوزیون بسیار هوشمند و باقابلیت های بسیار زیاد تبدیل می‌کند، یعنی تلویزیون شما به یک گوشی هوشمند تبدیل می‌شود و می‌توانید به راحتی بازی‌های اندروید را در صفحه نمایش تلویزیون انجام بدهید و با تلویزیون به دنیا اینترنت بروید و وبگردی کنید و شبکه‌های اجتماعی را مشاهده کنید.

اندروید باکس‌ها قابلیت های بسیار زیادی را به تلوزیون شما اضافه می‌کنند و شما با هزینه بسیار کم تلویزیون غیر هوشمند خود را که قابلیت اتصال به اینترنت را نیز ندارد به یک تلویزیون جدید و بروز تبدیل خواهید کرد، این دستگاه‌‌های هوشمند تمام قابلیت‌های اندروید را پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید فیلم‌های جدید را به صورت آنلاین در صفحه نمایش تلویزیون تماشا کنید.
تگ‌ها: